Płyty indukcyjne w ostatnich latach zdobyły bardzo dużą popularność i można spotkać je w wielu gospodarstwach domowych. Dzięki swoim walorom, do których można bezsprzecznie zaliczyć energooszczędność, funkcjonalność, bezpieczeństwo użytkowania oraz efektowny wygląd znakomicie wpasowujący się w nowoczesne aranżacje kuchni i z każdym rokiem z pomocą płyt indukcyjnych coraz więcej osób przygotowuje posiłki.

Niemniej jednak płyty indukcyjne, które pracują w oparciu o indukcję elektromagnetyczną jak każdy sprzęt gospodarstwa domowego czasami ulegają awarią. Nadmienić trzeba, że w płytach indukcyjnych znajduje się cała masa elektroniki, w tym elektroniczne przetwornice prądu, które są przede wszystkim w tańszych modelach płyt bywają zawodne, a przyczyną awarii najczęściej są przerwy w dostawie prądu, które jak wiadomo od czasu do czasu się zdarzają. Szereg usterek, które mogą występować w obrębie płyt indukcyjnych to jednak nie powód do zmartwień, ponieważ praktycznie każda awaria z pomocą doświadczonego i wykwalifikowanego fachowca może zostać wyeliminowana.

Oczywiście, producenci i dystrybutorzy sprzętu agd na swoje produkty udzielają kilkuletniej gwarancji i naprawa płyty indukcyjnej w zakresie gwarancji nie pociąga za sobą pokaźnych kosztów. Natomiast, jeśli płyta ulegnie awarii już po okresie gwarancji to wówczas jej użytkownik musi liczyć się z dość dużymi kosztami, ale tylko jeśli odda swoją płytę do autoryzowanego serwisu producenta. Często koszty naprawy w takich serwisach są ogromne i nieproporcjonalne do rodzaju usterki. Zatem, jeśli właściciel zepsutej płyty nie chce zapłacić za naprawę ponad 50% wartości nowego sprzętu tego typu to warto powierzyć naprawdę w ręce fachowców z serwisów nieautoryzowanych.

Jakość naprawa płyt indukcyjnych w takowych serwisach stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie, a co najistotniejsze koszty napraw są zdecydowanie niższe. Zlecający nie musi obawiać się o oryginalne części zamienne, ponieważ nieautoryzowane serwisy mają do nich również dostęp, a na rynku działa naprawdę wiele firm, które specjalizują się w naprawach konkretnej marki sprzętu gospodarstwa domowego.

Naprawa płyty indukcyjnej nie musi być przysłowiową drogą przez mękę, ponieważ takie usterki jak np. brak reakcji płyty na naciśnięcie sensorów, samoczynne wyłączanie się płyty, wyświetlanie błędów czy brak podgrzewania lub wykrywania naczyń nie stanowią wyzwania dla specjalistów od naprawa i dlatego też warto w ich ręce oddać zepsutą płytę, a z pewnością po naprawie będzie pracować prawidłowo przez wiele lat.

ZAPEWNIAMY ZASTĘPCZĄ PŁYTĘ NA CZAS NAPRAWY!

Naprawę i serwis płyt indukcyjnych świadczymy na terenie miasta Warszawy oraz okolicznych miejscowości: Piaseczno, Wołomin, Ząbki, Kobyłka, Sochaczew, Otwock, Pruszków, Brwinów.
Call Now Button